Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Waimea Estate

[produkty]

Waimea oznacza „ogrody rzeczne” w rdzennym języku maorysów Nowej Zelandii. Równiny Waimea leżą na bogatej, żyznej glebie aluwialnej w niewielkiej odległości od brzegów Zatoki Tasmana w Nelson, która jest regularnie odnotowywana jako najbardziej słoneczne miejsce Nowej Zelandii. Winnice Waimea mają osłoniętą topografię, która zapewnia ochronę przed silnymi wiatrami, a bliskość wybrzeża sprawia, że popołudniowa bryza morska wygląda jak w zegarku, co pozwala uniknąć mrozu i umiarkowanych temperatur. Ciepłe dni, chłodne noce i głębokie kamieniste gleby składają się na doskonale dojrzałe owoce, świeżą kwaskowatość z mineralnością i doskonałą koncentrację smaku - charakterystyczne wina z charakterystycznego terroir.

Równiny Waimea mają długą historię uprawy świeżych produktów ze względu na żyzne gleby i regularne opady deszczu na tym obszarze. Wcześni osadnicy maoryscy z powodzeniem sadzili na tym obszarze duże uprawy kumary ze względu na chłodniejszy klimat i wysokie godziny nasłonecznienia. W latach dwudziestych XIX wieku nastąpił napływ europejskich fokowców i wielorybników na ten obszar, którzy następnie zaczęli handlować z miejscowymi Maorysami za ich kumarę, ziemniaki i kukurydzę uprawianą na Równinach Waimea.

W latach 90. i w 1993 roku Waimea Estate została założona przez trud i triumf dwóch pokoleń rodziny Bolitho, która zasadziła na tym obszarze ponad 140 ha winnic. Waimea oferuje szeroki wybór smaków i możliwość wypróbowania nowych odmian, z ponad 10 różnymi winami w asortymencie. Odzwierciedlając ciepły morski klimat Nelsona z chłodną nadmorską bryzą, wina Waimea są przystępne dzięki wyrafinowanemu profilowi kwaskowemu i historii zdobywania trofeów w Nowej Zelandii i za granicą.

Zachęcamy do zapoznania się z oficjaną stroną producenta win Waimea.

Kup wina marki Waimea Estate w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661