Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

KRUG to KRÓL

Do baru w lobby luksusowego londyńskiego hotelu Ritz podchodzi dwóch dżentelmenów we frakach.
- „Poproszę dwa kieliszki szampana Grande Cuvée” – przekazał prośbę barmanowi pierwszy.
Nieco zmieszany barman po chwili odpowiada:

Czym dokładnie jest wino słomkowe?

Wino słomkowe (nazywane również słonym bądź rodzynkowym – deserowym) to wino produkowane z winogron suszonych na słomianych matach.

Gdy owoc wysycha, jego naturalny cukier koncentruje się. Ponieważ nie znajdują się już na winorośli, zachowują również kwasowość, dzięki czemu powstałe wina zachowują równowagę w miarę rozwoju smaku.

Qvevri – gruzińska tradycja winiarska.

Qvevri – serce trwałej tradycji

Produkcja wina w Gruzji liczy ponad 8 000 lat. Według dowodów archeologicznych pierwsze gruzińskie wina były produkowane i przechowywane w naczyniach glinianych zwanych qvevri (lub kvevri). Qvevri to najważniejszy i najbardziej znany sposób produkcji wina w Gruzji, który pozostaje centralnym punktem tradycyjnego winiarstwa w tym kraju.

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o korkach do wina.

Czy zdarzyło Ci się usiąść, nalać sobie kieliszek wina i poczuć zapach mokrej gazety lub zapleśniałej piwnicy? A może zakręciłeś kieliszkiem wina i zauważyłeś, że pachnie nieprzyjemnie lub zupełnie niczym? Jeśli tak, prawdopodobnie wino było „skażone” korkiem.

Wycieczka do Chin. Regionalny przewodnik po chińskich winach.

W ciągu ostatnich kilku lat możemy zaobserwować niesamowity wzrost znaczenia chińskiego wina na rynku światowym. Kraj ten już wyprzeda wiele klasycznych regionów winiarskich (pod względem produkcji), zajmując dziewiąte miejsce na świecie (dane z 2018 r.).

Czy kobieta w ciąży może pić wino?

Istnieją pewne mity na temat picia wina w ciąży. Przykładowo niektórzy uważają, że picie czerwonego wina w ciąży zwiększa poziom żelaza i poprawia morfologię krwi. Tymczasem, badania naukowe potwierdzają, że picie nawet małej ilości alkoholu w ciąży, może mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka w łonie matki. Czy istnieje jednak jakieś rozwiązanie dla kobiet, które nie mogą się obejść bez smaku wina w ciąży?

Prowansalskie wino Caves D'esclans Whispering Angel 2019 już w Polsce!

Whispering Angel to wino produkowane z takich odmian win jak Grenach, Cinsault i Rolle (Vermentino). Jego blady kolor jest przyjemny dla oka i przyciąga wzrok. Profil smakowy wina jest pełny i bujny, a jednocześnie wytrawny. Whispering Angel to różowe wino premium, które można pić od południa do północy.