Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

-

Włoski producent win Azienda Agricola posiada wiele winnic. Jedną z nich jest Monte del Frà, położona na morenowych wzgórzach Custozy.

Winnica położona na morenowych wzgórzach Custozy od ponad sześćdziesięciu lat należy do braci Bonomo i jest jednym z punktów odniesienia do całej enologii Werony. Ich wizytówką jest ścisła więź z ziemią, do tego stopnia, że ich przygoda w Valpolicella, sprawiła że rodzina zobowiązała się do zdobycia najpiękniejszych winnic dostępnych w okolicy. Dziś ich winnice rozciągają się na około dwieście hektarów. Monte del Frà narodził się w 1958 roku w Sommacampagna. Dziś na czele winnicy stoi już trzecie pokolenie. Przez 62 lata miłości do wina stali się właścicielami 137 hektarów winnic, a kolejne 65 hektarów wynajmują. Dużym wyzwaniem jest reprezentowanie terytorium Werony, które choć nie jest duże, to dzięki epokom lodowcowym może się pochwalić różnorodnością gleb i warunków klimatycznych, które nadają rodzimym winogronom zupełnie odmienne cechy w zależności od obszaru.

Na południe od jeziora Garda produkują Custozę i Bardolino z gleb bogatych w moreny, które są źródłem wielu minerałów. Na południowy wschód od jeziora gleba staje się bogatsza w glinę, dzięki czemu wiatr znad jeziora utrzymuje stały mikroklimat. Aż do Fumane, w Classic Valpolicella znajdujemy gleby wulkaniczne i istotne zmiany temperatury między dniem a nocą, przy doskonałej wentylacji. Zarządzanie tak dużym i zróżnicowanym terytorium doprowadziło firmę do niezbędnych refleksji na temat kwestii środowiskowych i zrównoważonego rozwoju:

„Różne tereny, różne obszary, różne klimaty prowadzą w naturalny sposób do heterogenicznych problemów, ale nasz cel jest tylko jeden: zagwarantować długowieczność i zdrowie naszych winnic, istotne elementy nadające naszym winom charakter i wyjątkowość. Od 2020 roku posiadamy certyfikat SQNPI (wspólnotowy certyfikat dotyczący integrowanej produkcji), a od tego roku (2021) rozpoczniemy ważny projekt restrukturyzacji przedsiębiorstwa, który zwiększa kwestię zrównoważonego rozwoju w każdym cyklu, od produkcji, przez magazynowanie, po komponenty, a także oczywiście w winnicy”.

Elegancja jest kluczem enologicznym, za pomocą którego interpretują i produkują swoje wina, aby nadać nalewaniu wyraz terytoriów i winogron w kieliszku. To wytyczna wybrana przez firmę do produkcji. Żniwa w 2018 roku przyniosły jako posag aromatyczny zestaw zdominowany przez dojrzałe i papkowate żółte owoce, które w Custoza Superiore Ca 'del Magro odnajdują łopatki w nutach suszonych kwiatów i owoców cytrusowych. W ustach rozciąga się z wdziękiem i konsystencją, dając efekt pikantny i bardzo długi. Dla nich odmiana winogron Garganega jest esencją ich istnienia. Zinterpretowali to w różnych stylach, w tym w Cà del Magro, które jest dla nich najdroższe emocjonalnie, wino, które czerpie długowieczność i złożoność z tego grona, jego charakter ze starej winnicy i reprezentuje dialog dwóch pokoleń, które je zaprojektowały. Ogromną satysfakcję, jaką daje to wino, jest to, że reprezentuje esencję i wyjątkowość terytorium, ale jednocześnie doskonale komponuje się z kuchnią międzynarodową. Doskonałe do sushi, doskonałe do ostryg z Bretanii, wysublimowane ze szparagami w sosie holenderskim, dopasowane do kaczki po pekińsku, emocjonujące z rozmarynem i risotto z parmigiano. Ale wielki potencjał Monte del Frà nie kończy się na tym: Scarnocchio '15, Amarone Reserve, który prezentuje intensywnie owocowe i pikantne aromaty, wzmacnia się w łyku, którego objętość jest doskonale regulowana kwasowością i taniną.

Kup wina od włoskiego producenta Azienda Agricola z winnicy Monte del Frà z regionu Custozy:

 MONTE DEL FRA CUSTOZA 

 MONTE DEL FRÀ CUSTOZA SUPERIORE BONOMO SEXAGINTA 

 MONTE DEL FRÀ CUSTOZA CA' DEL MAGRO
monte del fra custoza monte del fra custoza3 monte del fra custoza2

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661