Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Czy kobieta w ciąży może pić wino?

Istnieją pewne mity na temat picia wina w ciąży. Przykładowo niektórzy uważają, że picie czerwonego wina w ciąży zwiększa poziom żelaza i poprawia morfologię krwi. Tymczasem, badania naukowe potwierdzają, że picie nawet małej ilości alkoholu w ciąży, może mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka w łonie matki. Czy istnieje jednak jakieś rozwiązanie dla kobiet, które nie mogą się obejść bez smaku wina w ciąży?

Z odpowiedzią na potrzeby nie tylko kobiet w ciąży, ale również kierowców czy osób, które nie mogą pić alkoholu z innych względów zdrowotnych przychodzą wina bezalkoholowe. W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele wyrobów alkoholowych, które posiadają na swoich etykietach nazwę „bezalkoholowe”. Jednak sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Istnieje bowiem kilka odmian tego typu alkoholi. Jeżeli chodzi o samo wino, to można powiedzieć, że istnieją różne rodzaje wina bezalkoholowego. Dość często zdarza się, że wina bezalkoholowe smakują po prostu jak sok winogronowy, który jest tylko opakowany w elegancką butelkę. Jak więc rozpoznać dobre wino bezalkoholowe?

Warto czytać etykiety na winach, szczególnie na ich tylnych częściach. To tam znajdują się dokładne informacje o winie, jego pochodzeniu i zawartości alkoholu w produkcie. Najlepiej wybierać wina dealkoholizowane. Są to wina najbliższe smaku „prawdziwego” wina. Dzieje się tak za sprawą procesu jego wytwarzania, który znacznie różni się od procesu produkcji zwykłego wina bezalkoholowego. Wina dealkoholizowane mogą być wytwarzane na dwa sposoby: odwróconej osmozy bądź destylacji próżniowej. Oba sposoby polegają na odfiltrowaniu czy odparowaniu alkoholu z wina, przy jednoczesnym zachowaniu smaku „prawdziwego” wina, choć wiadomo że nie będzie ono tak smakować w 100%, wszystko zależy jakiego producenta wino wybierzemy.

Sangre de Toro – hiszpańskie wino dealkoholizowane

wino bezalkoholowe 01

Nie ma chyba lepszej rekomendacji wina dla kobiet w ciąży, niż taka stworzona przez jedną z nich. Sangre de Toro to wina, które z pewnością zachwycą niejedną kobietę stęsknioną za lampką dobrego, aromatycznego wina. To jeden z niewielu producentów, których naprawdę warto rekomendować. Ich czerwone wino Sangre de Toro Tinto charakteryzuje się treściwym smakiem. Ma ciemnoczerwony kolor i intensywny smak z wyśmienitymi aromatami owocowymi (jeżyny) oraz odrobiną przypraw. Jednak moją uwagę przykuło bardziej białe wino Sangre de Toro Blanco. Posiada bardzo delikatne aromaty kwiatowo-owocowe. Jest lekko musujące i posiada wykwintny cytrusowy finisz, z wyczuwalnym aromatem pigwy. To wino jest idealne na każdą okazję. A schłodzone smakuje wręcz wyśmienicie.

Jeżeli jesteście więc kobietami w ciąży, które nie chcą narażać swojego dziecka na negatywne skutki picia alkoholu w tym błogosławionym stanie, polecamy wina Sangre de Toro hiszpańskiego producenta Torres, które umilą oczekującym matkom niejeden wieczór.

Kup wina Sangro de Toro w naszym sklepie internetowym

Sangre de Toro Tinto Sangre de Toro Blanco
sangre de toro tinto sangre de toro blanco