Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Moët & Chandon

W sercu kraju szampańskiego z najbardziej rozległymi posiadłościami w regionie, bujne zielone winnice Moët & Chandon są miejscem, w którym zaczyna się ich historia, która jest kolebką najbardziej lubianego szampana na świecie.

Nic dziwnego, że wino, które najlepiej oddaje kwintesencję szampana, pochodzi z winogron uprawianych na największej posiadłości w regionie. Z 1150 hektarów (2840 akrów) żyznej gleby kredowej, 50% to grands crus, a 25% to premiers crus.

Winogrona, które nadają winom Moët & Chandon niepowtarzalny smak, Pinot Noir, Pinot Meunier i Chardonnay, pochodzą z winnic we wszystkich pięciu głównych obszarach Szampanii. Dzięki winnicom w Montagne de Reims, Côte des Blancs, Vallée de la Marne, Sézanne i Aube producenci wina mają dostęp do około 200 z 323 crusów w regionie, w tym łącznie 17 grands crus i 32 z 44 premiers crus. Ta różnorodność owoców i winnic zapewnia optymalny wybór winogron, co pozwala zachować trwałość Moët Impérial i oryginalność Grand Vintage.

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale bogaty smak i kolor szampana wynika z połączenia trzech różnych rodzajów winogron: Pinot Noir, Pinot Meunier i Chardonnay. Każda odmiana winorośli ma swoje szczególne właściwości w wyjątkowej rozkoszy szampanów Moët & Chandon. Szampany Moët & Chandon Grand Vintage, w przeciwieństwie do większości szampanów, są wytwarzane z winogron z jednego wyjątkowego roku.

Każdy Grand Vintage jest wyjątkowy. Każde z nich posiada charakterystyczne, dające się naśladować cechy wybitnych winogron z danego roku, które zostały w pełni wyrażone dzięki savoir-faire, doświadczeniu i wiedzy Moët & Chandon oraz szefa kuchni House's Cave. Od 1842 roku producent wypuścił 74 szampany vintage. Moët & Chandon posiada jedną z najbardziej prestiżowych kolekcji szampanów na świecie, z których wszystkie są przechowywane w piwnicach Grand Vintage Reserve. Moët & Chandon Grand Vintage Collection można odnaleźć w znakomitych restauracjach i ekskluzywnych sklepach winiarskich.

Historyczne know-how i najnowocześniejsza technologia łączą się, aby stworzyć harmonijną równowagę, z której szampan Moët & Chandon jest znany na całym świecie.

Charakterystyczny jest styl Moët & Chandon: jasna owocowość, uwodzicielskie podniebienie i elegancka dojrzałość, które są wynikiem powolnego, stopniowego przechodzenia od winorośli do piwnicy. Każdy etap procesu opiera się na uzupełniającym know-how plantatorów winorośli, pracowników kadzi, winiarzy, enologów i innych profesjonalistów, zjednoczonych mocnymi zasadami, które stanowią podstawowe wartości Moët & Chandon.

Ciekawostki

Markiza de Pompadour, kochanka króla Francji Ludwika XV, jednej z najpotężniejszych kobiet swoich czasów i bardzo wpływowej degustatorki, sprawiła, że szampan Moët & Chandon stał się winem wybieranym na europejskich dworach królewskich. Zainspirowana miłością do Moët & Chandon, oświadczyła: „szampan to jedyne wino na świecie, które sprawia, że każda kobieta jest piękna”.

Czy wiesz, że Moët Imperial, sztandarowy szampan Domu, zawdzięcza swoją nazwę cesarzowi Napoleonowi Bonaparte? Wielokrotnie odwiedzał on posiadłości w Epernay i przyznał Jean-Remy Moëtowi jedno z najwyższych odznaczeń francuskich - medal Legionu Honorowego. Legenda głosi, że Napoleon i jego żołnierze wymyślili tradycję szabrowania otwartych butelek Moëta, aby uczcić zwycięstwo.

Pionierski duch zawsze definiował markę Moët & Chandon, na każdym polu, od uprawy winorośli po nowe sposoby świętowania szampanem. Wszystko zaczęło się od wizji założyciela, Claude'a Moëta, polegającej na przekształceniu prestiżowego, ale mało znanego wina regionalnego w ulubione przez kosmopolitów i dworzan w całej Europie. Jego wnuk Jean-Rémy Moët postanowił podbić rynek i wkrótce przekształcił Moët & Chandon w międzynarodowy symbol świętowania, realizując swój życiowy cel „dzielenia się magią szampana ze światem”. Od tego czasu innowacja jest ich hasłem, dzięki czemu najbardziej efektowne wino na świecie staje się nowym i ekscytującym dla każdego pokolenia.

Zachęcamy do zapoznania się z oficjalną stroną producenta win Moët & Chandon.

Kup wina francuskiego producenta w naszym sklepie internetowym.