Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Ironstone

Amerykańska marka win Ironstone została stworzona przez rodzinę Kautzów. Członkowie tej rodziny produkują swoje wina od czterech pokoleń. Wszystko zaczęło się w 1915 roku w Nebrasce, a później w Kolorado. To tam, urodzeni w Niemczech rodzice Johna Kautza, Fred i Marie pikowali buraki cukrowe korzystając z latarni, ponieważ światło dzienne nie wystarczało i spali w lepiankach. Ostatecznie w 1926 roku osiedlili się w Lodi w Kalifornii i tam zaczęli swoje uprawy.

W wieku 35 lat John Kautz został nazwany „Krajowym wybitnym młodym rolnikiem” (ang. National Outstanding Young Farmer”. W tym czasie uprawiał on warzywa. Później John założył firmę Bear Creek Winery i w 1968 roku rozpoczął uprawę winogron w regionie Lodi. W ciągu kolejnych dwudziestu lat rodzinne winnice mają łączną powierzchnię pięciu tysięcy akrów.

Kolejne lata przynoszą rozwój winnic i budowę Ironstone Vineyards. Dziesięć tysięcy stóp kwadratowych podziemnych jaskiń zostało wysadzonych z litej skały.

Rodzina Kautzów spełniła swoje marzenia o ukończeniu budowy winnicy i otworzyli również sale degustacyjną. Obecnie są jednym z największych producentów win w Kalifornii.

Kautzowie posiadają kilka marek win, oprócz Ironstone są to: Drifting Wines, Granite Hill Cellars, Leaping Horse Vineyards, Obsession i Stone Valley California.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną porducenta win Ironstone.

Wina marki Ironstone dostępne w naszym sklepie internetowym.