Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Casa Santos Lima

[produkty]

Casa Santos Lima to rodzinna firma zajmująca się produkcją, butelkowaniem i sprzedażą win portugalskich. Firma jest obecna bezpośrednio lub pośrednio w regionach Lisboa, Algarve, Alentejo, Vinho Verde i Douro. W ten sposób z około 600 hektarów winnic produkuje wina znane z doskonałego stosunku jakości do ceny i eksportuje około 90% całej produkcji do prawie 50 krajów na wszystkich 5 kontynentach. Casa Santos Lima jest również największym producentem win „Vinho Regional Lisboa” i „DOC Alenquer”, a w ostatnich latach była jedną z najczęściej nagradzanych portugalskich winnic na najważniejszych krajowych i międzynarodowych konkursach winiarskich.

Obecnie główna siedziba firmy (biura, sklep z winami i największe winnice) znajdują się w „Quinta da Boavista” w Alenquer, zaledwie 45 km na północ od Lizbony. Osiedle należy do rodziny Santos Lima od 5 pokoleń i oferuje idealne warunki do produkcji wysokiej jakości win. Casa Santos Lima ma również własne winnice i winiarnię w Tavira (Algarve), a poprzez umowy i partnerstwa z innymi stowarzyszeniami i producentami zarządza również winnicami w regionach Alentejo, Douro i Vinho Verde.

Casa Santos Lima ma bardzo szeroką gamę win, produkując co roku z 5 różnych regionów wina czerwone, białe, różowe, musujące, „frisantes”, „leves”, a nawet wina deserowe. Ten duży asortyment, składający się z różnych marek, pozwala firmie rozwijać się na rynkach krajowych i międzynarodowych i jest jednym z powodów ciągłego i trwałego wzrostu z roku na rok. Obecnie Casa Santos Lima jest odpowiedzialna za produkcję około 40% całego certyfikowanego wina w regionie Lizbony i jest głównym eksporterem portugalskiego wina.

Historia

Casa Santos Lima została utworzona, aby zapewnić ciągły rozwój działalności Santos Lima w zakresie produkcji wina, która rozpoczęła się kilka pokoleń temu. Działalność tę zapoczątkował Joaquim Santos Lima, który już na przełomie XIX i XX wieku był wielkim producentem i eksporterem win portugalskich. Maria João Santos Lima i José Luís Santos Lima Oliveira da Silva, wnuczka i prawnuk założyciela, ponownie uruchomili Casa Santos Lima w 1990 roku, sadząc większość winorośli, ulepszając techniki rolnicze i unowocześniając całą strukturę produkcyjną.

W ramach swojej działalności polegającej na produkcji i butelkowaniu win gatunkowych, firma szybko opracowała strategię wielu marek, koncentrując się na produktach o doskonałym stosunku ceny do jakości.

Od 1996 roku Casa Santos Lima rozpoczęła butelkowanie swoich marek własnych - Quinta da Espiga, Quinta das Setencostas, Palha – Canas i niektórych win odmianowych - co od razu odniosło wielki sukces zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Obecnie około 90% produkcji jest eksportowane do prawie 50 krajów na 5 kontynentach. To wielkie powołanie eksportowe opiera się głównie na doskonałym stosunku ceny do jakości, który jest częścią wizji i postawy firmy. Potwierdzają to niezmiennie liczne nagrody przyznawane i częste odniesienia w prasie specjalistycznej z kilkoma nagrodami „Best Buy”.

W ostatnich latach firma opracowała plan ekspansji na inne regiony, takie jak Douro, Vinhos Verdes, Alentejo i Algarve, poprzez przejęcia nowych nieruchomości i towarzystw lub partnerstwa z lokalnymi producentami. Casa Santos Lima ma teraz jeszcze szerszy, bogatszy i zdywersyfikowany portfel win gotowy do zaspokojenia popytu na rynku.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony portugalskiego producenta win Casa Santos Lima.

Kup wina od portugalskiego producenta Casa Santos Lima w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661