Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

19 Crimes

19 Crimes to australijski producent win. Za tą marką kryje się bardzo oryginalna i nietypowa historia. Producenci nawiązują bowiem do dziewiętnastu przestępstw, które dotyczą australijskich łotrów skazanych na przymusowe prace w koloniach. Kary, które zostały nałożone na skazańców zostały nazwane „kartami transportowymi”. Były to czasy rewolucji przemysłowej, kiedy ludzie coraz częściej przenosili się do miast, więzienia były przepełnione a drobne przestępstwa rosły. Po rewolucji w 1776 roku, która uniemożliwiła transport więźniów do Ameryki, królowa Wiktoria zadecydowała, że wygnanie złoczyńców do Australii rozwiąże ich problem. W latach 1788-1868 sto sześćdziesiąt pięć tysięcy skazańców odbyło długą podróż morską do Australii. Wielu złoczyńców zmarło podczas transportu na morzu, jednak na tych którzy dotrwali do brzegu czekał nowy świat. Jako pionierzy w przygranicznej kolonii karnej stworzyli nowy kraj i nowe życie, cegła po cegle. Wino marki 19 Crimes celebruje łamane przez nich zasady oraz kulturę, którą zbudowali.

W winach 19 Crimes intrygują również same korki. Na dziewiętnastu korkach opisane są przestępstwa, jakie osoba skazana na „karę transportową” mogła popełnić. Korki są dobierane do wina losowo, a nazwa przestępstwa widnieje na ich bokach. Przykładowo opisane przestępstwa: tajnie zawarte małżeństwo, kradzież ryb ze stawu rzecznego czy kradzież z umeblowanych kwater.

Wina marki 19 Crimes cechują się niezwykłą oryginalnością także za sprawą swoich etykiet, które ożywają za pomocą specjalnej aplikacji Living Wine Labels. Za jej pomocą można skierować telefon na etykietę danego wina i obejrzeć jak członkowie gangu 19 przestępstw opowiadają o swoich przeżyciach.

Co również interesujące marka rozpoczęła współpracę ze słynnym raperem Snoop Doggiem, który według nich uosabia wszystkie cechy 19 Crimes, które są z natury buntownicze, odważne i zawsze bezkompromisowe. Snoop Dogg doczekał się więc wina z własną etykietą, wino z jego podobizną nosi nazwę 19 Crimes Snoop Cali Red.

A ty którą historię wybierzesz?

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej producenta win 19 Crimes