Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Prowansalskie wino Caves D'esclans Whispering Angel 2019 już w Polsce!

Whispering Angel to wino produkowane z takich odmian win jak Grenach, Cinsault i Rolle (Vermentino). Jego blady kolor jest przyjemny dla oka i przyciąga wzrok. Profil smakowy wina jest pełny i bujny, a jednocześnie wytrawny. Whispering Angel to różowe wino premium, które można pić od południa do północy.

Wino zostało stworzone przez Sachę Lichine'a, po jego przejęciu marki Château d’Esclans w 2006 roku. Jego wizją było stworzenie najwspanialszych różowych win na świecie, które zapoczątkowałyby "renesans różu". Sacha wprowadził do Prowansji nowe i innowacyjne techniki winiarskie, które zrewolucjonizowały styl produkcji wina różowego w tym regionie. Doprowadziło to do stworzenia Whispering Angel, światowej klasy wina różowego.

Jak mówi Sacha: "W Esclas Vallery szepczą anioły. Jeśli wypijesz to wino, możesz je usłyszeć. Jeśli nas odwiedzisz, możesz je zobaczyć".

Wino Whispering Angel jest wytwarzane z najwyższej jakości winogron w Prowansji i leżakuje w stali nierdzewnej. Jest to jedno z najbardziej cenionych win. Charakteryzuje się bujnym smakiem i kwasowością, która utrzymuje świeży i rześki smak.

butelka angel whispering

Charakterystyka i sposób podawania

Zamknięcie: korek
Alkohol: 13 %
Najlepiej pić: o każdej porze
Temperatura użytkowania: 7-10 ° C
Przechowywanie: najlepiej przechowywać w pozycji poziomej w chłodnym (10-15 ° C), ciemnym miejscu.

Mieszanka i pochodzenie

Wino Whispering Angel to mieszanka kilku odmian - głównie grenache, cinsault, syrah, carignan i vermentino. Winogrona są odszypułkowane i lekko rozgniatane w niskiej temperaturze, aby uniknąć utlenienia. Proces mieszania osadu odbywa się dwa razy w tygodniu.

Wino Whispering Angel produkowane jest w magicznej posiadłości w sercu Prowansji.

Château d'Esclans znajduje się w wyjątkowym miejscu, na wzniesieniu w pobliżu Gorges de Pennafort, dwadzieścia pięć kilometrów na północny zachód od starożytnego rzymskiego miasta Frejus na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Pierwsze ślady po zamku sięgają czasów Galów. Posiadłość pełniła funkcję punktu obserwacyjnego do wypatrywania intruzów wpływających łodzią do Zatoki Frejus. Fundament piwnicy zamku (uznawany jest dziś za najstarszy w tym regionie) jest częścią poprzedniego budynku, który Come de Provence podarował Gérardowi De Villeneuve (członkowi zamożnej rodziny z Marsylii) w 1201 r. Dwaj bracia, Sauver Louis Ranque i Francois Alexandre Ranque, byli następnymi właścicielami zamku, znanego wówczas jako Terre d’Esclans.

W 1875 roku sprzedali posiadłość Josephowi Toussaint Caussemille, który produkował drewniane zapałki w pobliżu Marsylii. W 1955 r. Posiadłość należała do rodziny Perraud do 1994 r. W tym czasie została ona zakupiona przez szwedzki fundusz emerytalny, który produkował niewielką ilość wina, a pozostałe winogrona sprzedano sąsiednim winiarzom. Sacha Lichine kupił Château d’Esclans w 2006 roku. Obecnie jest na nim 345 akrów (140 ha) winnic. Całkowita powierzchnia nieruchomości to 1055 akrów (427 ha).

Głównym winogronem uprawianym na tej posiadłości jest Grenache, a następnie Vermentino. Inne winogrona to Cinsault, Merlot, Mourvèdre, Syrah i Tibouren. Château słynie ze starych winorośli Grenache, które produkują winogrona o większej koncentracji smaku niż młodsze winorośle. Wraz ze wzrostem wysokości, na której znajdują się parcele, rosną starsze winorośle. Na najwyżej położonych działkach winorośl ma 90 lat.

Obecny zamek jest inspirowany projektem toskańskiej willi i został zbudowany w połowie XIX wieku.

Kup francuskie wina Whispering Angel w naszym sklepie internetowym.