Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Kressmann

Edouard Kressmann przybył do Bordeaux, ze swoich rodzinnych Prus, w 1858 roku. Wkrótce zainteresował się światem wina i dołączył do grona kupców winiarskich. Dzięki zdobytemu doświadczeniu w produkcji i sprzedaży wina w 1871 roku założył firmę Ed. Kressmann & Cie, firma handlowa, która skoncentrowała się na rozszerzaniu i dywersyfikacji swojego dużego katalogu win Grands Cru, specjalizując się w mniej znanych winiarniach o dużym potencjale. Château La Pierrière, w apelacji Castillon - Côtes de Bordeaux, był jednym z ich pierwszych partnerów i ta relacja trwa do dziś.

Przekonany, że łącząc różne crusy z podobnych terroirów, będzie produkował doskonałe wina mieszane, stworzył Kressmann Monopole Dry w 1897 roku, najstarsze wino Bordeaux wciąż dostępne na rynku. Ponad stulecie ciężkiej pracy od tamtego czasu aż do czasów współczesnych i wprowadzenie na rynek w 1990 roku linii Grande Reserve, poświęconej wyłącznie wspaniałym terroirom z Bordeaux, sprawiło, że Kressmann stał się firmą referencyjną w zakresie win mieszanych i mistrzem bogatej różnorodności win. Firma stworzyła Kressmann Selection w 2011 roku, składającą się z jednego gatunku Merlot i jednego gatunku Chardonnay. Wybór spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem na rynku międzynarodowym i stworzył nowe możliwości handlowe dla firmy.

Obecnie Kressmann jest autentycznym punktem odniesienia dla win Bordeaux i wiodącą firmą w branży gastronomicznej. Firma założona wiele lat temu przez Edouarda Kressmanna to dziś gwarancja dobrych win w przystępnych cenach. Idealny punkt wyjścia dla szerokiej publiczności, aby wejść do złożonego świata win Bordeaux.

Kup wina od francuskiego producenta Kressmann w naszy sklepie internetowym.