Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Carmen

[produkty]

Klasyk od 1850 roku

Winiarnia Carmen została założona przez Christiana Lanza w 1850 roku i nazwana na cześć jego ukochanej żony. Winiarnia ma obecnie ponad 160-letnią historię, naznaczoną kamieniami milowymi i sukcesami zdobytymi dzięki jej doświadczeniu, dziedzictwu enologicznemu i niestrudzonemu poszukiwaniu jakości i doskonałości.

1850

Powstała Carmen, co czyni ją pierwszą i najstarszą winnicą w Chile. Chile stało się niepodległym krajem w połowie XIX wieku i jako takie zaczęło postrzegać przemysł winiarski jako ważną, eksportową okazję biznesową. Dlatego główni producenci skupili się na jakości produktu, aby Chile było postrzegane jako kraj konkurencyjny.

1987

Carmen stała się częścią Grupo Claro. Dzięki nowym zamiarom wzrostu, ekspansji i innowacji Carmen dążyła do maksymalnej jakości i konkurencyjności swoich win.

1993

Carmen Gold Reserve została uruchomiona i szybko stała się jedną z najważniejszych marek w Chile z wzorcowym winem produkowanym z Cabernet Sauvignon.

1994

Ponowne odkrycie Carmenere w winnicach Carmen. Bardzo ważne wydarzenie w świecie wina, które zaznaczyło się przed i po w przemyśle krajowym i międzynarodowym. Po odkryciu Carmenere, Carmen była promotorką Carmenere w Chile.Ponowne odkrycie Carmenere w jednej z winnic Carmen, szczególnie w dolinie Alto Maipo, było przełomowym wydarzeniem, które spowodowało, że ta odmiana, długo uważana za wymarłą po zarażeniu filokserą w połowie XIX wieku, przywróciła ją do światowego dziedzictwa winiarskiego.W tym samym roku powstała pierwsza winiarnia w Chile, która stworzyła ekologiczną i zrównoważoną linię: Nativa.

1996

Pierwsza winiarnia, która stworzyła i sprzedała wino Carmenere. Zmieszany z Cabernet Sauvignon i oznaczony jako Carmen Gran Reserva Grande Vidure.

2016

Dziś Carmen ma ponad 160 lat i jest dostępna w prawie 50 krajach i ma ponad 160 lat w branży, winnicy z największym doświadczeniem w Chile, co pokazuje jej ogromną konsekwencję jakości swoich win i zaangażowanie w tworzenie wina, które potrafią przekonać tych, którzy ich spróbują, jednocześnie dostarczając niepowtarzalnych i niezapomnianych wrażeń.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony chilijskiego producenta win Carmen.

Kup wina od chilijskiego producenta Carmen w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661